logo

 

7/24 Danışma Hattı 0850 433 45 34

Alarm İzleme Merkezi

Alarm İzleme Merkezi Nasıl Çalışır?

Alarm Kontrol Merkezi, mekanda kurulu olan alarm sisteminin, hırsızlık, soygun, yangın, su baskını vb. tehdit oluşturan durumlarda alarmın telefon hattı üzerinden merkezdeki alıcılara gönderilmesi esasına göre çalışır. Merkezde bulunan alıcılar, alarmları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır.  Alarmın geldiği yer ile ilgili tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörün önündeki ekrana gelir. Alarm Merkezi, gelen alarmın senaryosuna göre, önceden kararlaştırılmış olan aksiyonları gerçekleştirir. Gerekli durumlarda kolluk kuvvetleri, itfaiye ve ambulans birimleri alarmın geldiği yere yönlendirilebilir.
 
Hırsız ve yangın alarm sistemleri; konutlarda, işyerlerinde, kamu kuruluşlarında, bankalarda, kuyumcu ve döviz bürolarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak alarm sistemlerinin sağlayacağı güvenlik hizmetinin desteklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle alarm bilgilerinin merkezi bir güvenlik birimine aktarılması ve bu birimde 24 saat görev yapan, güvenlik güçlerine bu alarm bilgilerini ileten, alarm izleme merkezine ihtiyaç duyulmaktadır.
Merkezimiz tarafından işyeriniz ya da evinize kurulacak alarm sistemlerine 7gün 24 saat konusunda uzman ve eğitimli operatörlerimiz tarafından hizmet verilmektedir.
Yangın, soygun, tıbbi alarm, gaz kaçağı, su baskını alarm bilgileri, abonedeki mevcut telefon hattı üzerinden merkezimize iletilmektedir. Telefon hattı bulunmayan veya hat sabotajı ihtimali yüksek olan yerlerde ise alternatif olarak GSM, GPRS veya TCP/IP modülleri ile Merkezimize sinyaller gönderilebilmektedir.
 
Alarm İhbarlarının Değerlendirilmesi:
Sisteminiz Alarm İzleme Merkezine bağlıysa, lokal sirenler devreye girmese bile, sinyaller en geç 20 saniye içerisinde Alarm Haber Alma Merkezimize ulaşır. Buradaki görevli operatörümüz, olayı sizin önceden bildirmiş olduğunuz telefon numaralarına ve güvenlik birimlerine anında bildirir. Böylece alarm sisteminiz, dolayısıyla eviniz, işyeriniz, deponuz vb. 24 saat gözetim altında tutulmuş olur.
 
Tıbbi Yardım Durumları:
Evde tek başına yaşayan kişilerin de sağlığını tehdit eden olaylarda Alarm İzleme Merkezi hayat kurtarabilir.
Kişi, evinde karşılaştığı bir sağlık probleminde ( kalp krizi, düşme, v.b. ) panik butonuna basarak Alarm İzleme merkezine sinyal gönderebilir. Bu sinyali alan Alarm İzleme Merkezi; bir akrabasını, aile doktorunu, hastaneyi ve ambulansı bir an önce olay yerine intikal ettirerek bir an önce gerekli müdahalenin yapılmasını sağlar.
 
Mesai Takip (Açılış-Kapanış) Kontrolü:
İş yerlerinde bulunan Alarm sistemleri için işletme Açılış-Kapanış saatlerinin kontrolü yapılmaktadır. Sistemlerin Açılış-Kapanış özelliği ile hangi kullanıcının ne zaman Açılış-Kapanış yaptığı belirlenebilir. Böylece çok kullanıcılı sistemlerde kendi içinden soyulma riski ortadan kalkar. Açılış-Kapanış saatleri ile işyeri mesai saatleri puantajı çıkarılabilir. Tatil günü veya Mesai saatleri haricinde işyeri sahibinin haberi olmadan işyerine şifreyi bilen personel dahi girememektedir. Bu gibi durumlarda ilgili kişilere bilgi verilmektedir.
 
Merkezimiz tarafından;

·     Soygun ve Hırsızlık Alarmı

·     Panik Alarmı

·     Tıbbi Yardım (Sağlık) Alarmı

·     Yangın Alarmı

·     Gaz Kaçağı Alarmı

·     Su Baskını Alarmı

·     Giriş/Çıkış Takibi

·     Elektrik Kesintisi

·     Tehdit ve Hat Kesilmesi gibi birçok standart veya özel alarm izlenebilmektedir.

Arıza Kontrolü ve Teknik Destek:

Alarm sistemlerindeki olası bir arıza durumunda müşteri arızayı fark etmese dahi, arızanın tespit edilip teknik servise bildirilerek sistemlerin daimi çalışır durumda olmaları sağlanmaktadır.

Ayrıca operatörlerimiz size 24 saat teknik asistanlık hizmeti verir. (Şifre değiştirilmesi, alarmın kurulması veya kapatılması esnasında meydana gelebilecek sorunların giderilmesi v.b.)

Alarm sistemi için, eğitimli kendi mühendis ve teknisyenlerimiz tarafından yerinde kurulum ve bakım-onarım hizmeti verilmektedir. İZLEME MERKEZİMİZ 5188 Sayılı Yasa Kapsamında, İçişleri Bakanlığı ve Valilik Onaylı Alarm Merkezi Kurma ve İzleme izin Belgesine sahiptir.

 

 

 

Copyright 2013. DG Alarm ve Güvenlik Sistemleri. All Rights Reserved