logo

 

7/24 Danışma Hattı 0850 433 45 34

AHD Analog HD CCTV Sistemleri

 

 AHD Analog HD CCTV NEDİR?

 
 
AHD Analog HD CCTV Sistemi:
AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, IP desteği de olan Hybrid AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.
2011 yılında bu zamana kadar analog sistemlerde 960H teknolojisi en üst seviye çözünürlük olarak kullanılmaktaydı. Ancak AHD kameralar ile birlikte bu durum tamamen değişmiştir. Üreticilerin münferit olarak geliştirdiği HD-CVI, HD-TVI vb.  çözümler hariç koaksiyel kablo üzerindeki en yüksek çözünürlük için HD-SDI teknolojisi kullanılmaktaydı. Ancak bu sistemler maliyet olarak AHD kamera sistemlerinin üzerinde kalmakta ve bu nedenle ortaya pahalı çözümler çıkmaktadır.
 
 
 
 
AHD güvenlik kamerası teknolojisinin ve buna bağlı olarak üretilen ürünlerin maliyetleri de kendinden önceki analog CCTV çözümlerini tamamen etkilemiştir. Öyle ki AHD Kamera sistemleri Türkiye pazarında kendisine ciddi bir konum kazandırmış ve geleneksel ürünlerle hemen hemen aynı fiyatlardan satılıyor olması da diğer bir tercih sebebi olmaktadır.
AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.
Özet olarak, İşletmelerinizin yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası sistemi ihtiyaçlarını AHD sistemi ile sağlayabilirsiniz. Üstelik AHD sistemine piyasadaki mevcut analog güvenlik kamerası sistemleri maliyetleri ile aynı oranda sahip olabilirsiniz.
 
 
 
 
 
Eski Sistem Yerine Yüksek Çözünürlük:  
Mevcut Analog sisteme ait kameralar ve DVR cihazı değiştirilerek HD 1Megapixel (1280x720p) 1,3Megapixel (1280x960p) ve 2Megapixel FullHD (1920x1080p) çözünürlüklerde çözümler sunulabilmektedir.
Standart bir analog kayıt cihazı en yeni teknoloji olsa bile en fazla WD1 (960x576p) çözünürlükte kayıt sunmaktadır. Mevcut Analog sistemlerin % 90'lık kısmı CIF (352x288p) çözünürlük ile kayıt yapmakta, kayıtlardan detaylar çıkartılamamaktadır. Oysa 1.3 Megapixel (1280x960p) bir kameranın kaydı CIF çözünürlükten 13 kat daha yüksek çözünürlüklüdür. Yüksek çözünürlükte kayıtlar ile detaylar (yüz tanımlayabilme, plaka okuyabilme vb. gibi) CCTV sisteminin gerçekten işe yaraması amacıyla kullanılmasını sağlamaktadır.
 
 
 
 
 

Copyright 2013. DG Alarm ve Güvenlik Sistemleri. All Rights Reserved