logo

 

7/24 Danışma Hattı 0850 433 45 34

Access Sistemleri

Access Geçiş Kontrol Sistemleri

ACCESS (Geçiş Kontrol) Sistemleri:
Binaların iç güvenliğinin sağlanmasının bir yolu olan ACCESS (Geçiş Kontrol) Sistemleri; kullanıldığı alanlarda dolaşım kontrolü sağlar ve yetkisiz kişilerin özel güvenlik gerektiren bölgelerine ( bilgi işlem, arşiv, kasa dairesi vb.) girişleri engeller. Yetkili ve yetkisiz tüm kartlar merkezden kontrol edilebilir, yetkiler değiştirilebilir, dolaşım raporları hazırlanabilir.
 
ACCESS sistemleri biometrik parmak izi ve retina tarayıcıları, manyetik kart okuyucuları ve şifre üniteleri ile kontrol edilebilir. Turnike sistemleri ile entegre edilerek geçiş güvenliği sağlar. ACCESS sistemleri CCTV sistemleri ile Entegre halde çalışarak, askeri tesisler, holding merkezleri, okullar, fabrikalar, ofisler, enerji santralleri, bankalar, oteller, cezaevleri vb. gibi birçok yerde üst derecede güvenlik
 

Otopark Kontrol Sistemleri:
Apartman, site, müstakil konut, villa, iş merkezi vb gibi yerlerde araç giriş çıkış kontrolünün yapılabilmesi için kullanılan otomatik kapı sistemleri. Mevcut kapılara uygulanan dairesel açılır ya da sürgülü bahçe kapı motorları olabileceği gibi yukarı açılır kollu bariyer uygulamaları da yapılabilmektedir. Yapılan uygulamalarda sistem buton veya uzaktan kumanda ile çalışabileceği gibi Access sistemlerine entegre edilerek proximity kartlar ile de kontrol edilebilmekte ve tüm araç geçişleri kayıt altında tutularak kontrol sağlanmaktadır.
X-Ray ve Metal Üst Arama Sistemleri:
İş merkezi, alışveriş merkezi, mağaza, özel ya da kamu binalarında giriş güvenliğinin sağlanabilmesi için yoğun insan trafiğinin kolayca aranmasını sağlamakta olan metal dedektörü sistemleridir. El tipi modelleri ile de güvenlik görevlilerinin daha esnek olarak üst araması yapması sağlanmaktadır.
Mağaza Ürün Güvenlik Sistemleri:
Tekstil, elektronik, vb gibi ürünlerin yer aldığı mağazalarda hırsızlıkların engellenmesi için kullanılan RF teknolojili anten çıkış sistemleri dir. Ürünlere yerleştirilen sert RF taglar ya da barkod RF etiketler ile kapı çıkışında bu etiketlerin sinyallerini okuyan RF antenlerden oluşan sistem sayesinde hırsızlık olayları  engellenmektedir. Ürün üzerindeki RF barkod etiketler kasa çıkışında ödemesi yapılıp deaktivatör tarafından etkisiz hale getirilir sert taglar ise özel aparatı ile üründen sökülerek tekrar kullanılabilmektedir.

 

 

Copyright 2013. DG Alarm ve Güvenlik Sistemleri. All Rights Reserved